Перечень учебников

Учебники онлайн

28. СТЕНОГРАФІСТКА

Завдання та обов'язки. Веде стенографічний запис доповідей, лекцій, виступів (на конференціях, нарадах, семінарах тощо), протоколів засідань і нарад (повідомлень, пропозицій і рішень). Стенографує під диктовку керівників і фахівців підприємства тексти ділових листів, наказів, висновків, інструкцій, доповідних записок та інших службових документів, відомості, що передаються телефоном, а також записує мовлення з магнітних носіїв (з використанням диктофонів і магнітофонів). Розшифровує стенографічні записи, друкує їх на друкарській машині чи диктує друкарці або вводить інформацію до банку даних.

Повинна знати: стенографію; правила орфографії і пунктуації; порядок розміщення матеріалу під час друкування різних документів; правила експлуатації друкарських машин, диктофонів і магнітофонів; правила експлуатації обчислювальної техніки; основи організації праці; основи законодавства про працю.

Кваліфікаційні вимоги.

Стенографістка I категорії: повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві і стенографування зі швидкістю не менше 110 слів за хвилину. Стаж роботи за професією стенографістки II категорії - не менше 1 року.

Стенографістка II категорії: повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві і стенографування зі швидкістю не менше 85 - 90 слів за хвилину. Без вимог до стажу роботи.

< Назад   Вперед >

Содержание
 
© uchebnik-online.com