Перечень учебников

Учебники онлайн

112. ОПЕРАТОР ОСЦИЛОГРАФУВАННЯ ТА ТЕНЗОМЕТРУВАННЯ

2-й розряд

Завдання та обов'язки. Наклеює тензодатчики на конструкцію. Виготовляє нескладні пристрої, необхідні під час роботи. Монтує схеми випробувань і настроювання приладів для осцилографування та тензометрування під керівництвом оператора вищої кваліфікації. Виконує термооброблення дротяних тензодатчиків. Готує проявник та фіксаж за рецептом.

Повинен знати: правила роботи зі світлопроменевими осцилографами, тензодатчиками; типи й характеристики тензодатчиків; основи електротехніки; класифікацію різних випромінювань; основні знання про фотоматеріали та способи їх оброблення.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

3-й розряд

Завдання та обов'язки. Виконує осцилографування напруги у конструкціях за допомогою тензодатчиків. Розшифровує осцилограми. Виконує монтаж схем випробувань і настроювання приладів для осцилографування і тензометрування. Готує прилади осцилографування і тензометрування для випробувань. Підбирає тензодатчики за опором та тензочутливістю, знімає показання. Виконує дрібний ремонт приладів, тарування датчиків.

Повинен знати: структурні схеми приладів осцилографування і тензометрування; механічні властивості металів та сплавів; технічні дані приладів; методику випробувань механічної напруги.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві.

Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією оператора осцилографування та тензометрування 2 розряду - не менше 1 року.

4-й розряд

Завдання та обов'язки. Здійснює вибір приладів для осцилографування та тензометрування. Вибирає режим роботи і настроює прилади. Перевіряє працездатність усієї схеми. Вимірює напругу в деталях при низькій та підвищеній температурах. Виконує побудову діаграм напруги. Ремонтує прилади, що застосовуються. Виготовляє установки для тарування тензометрів. Здійснює фотообробку осцилограм.

Повинен знати: принципові схеми й правила налагодження приладів осцилографування та тензометрування; основні знання про опір матеріалів та радіотехніку; оброблення результатів тензометричних випробувань; способи та правила обчислення похибок.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією оператора осцилографування та тензометрування 3 розряду - не менше 1 року.

< Назад   Вперед >

Содержание
 
© uchebnik-online.com