Перечень учебников

Учебники онлайн

Резюме

Важливою складовою міжнародної товарної торгівлі є безгрошові або частково безгрошові товарообміні її форми (бартер, торговельні компенсаційні операції, зокрема компенсаційні угоди, зустрічні закупівлі, авансові закупівлі, викуп застарілої продукції, операції з давальницькою сировиною, а також промислові компенсаційні операції, зокрема операції «бай-бек», угоди про «розподіл продукції», «експлуатаційну компенсацію», договори цесії).

Така торгівля поєднує в єдиній трансакції експорт та імпорт, а її характерною особливістю є те, що в контрагентів виникають зобов’язання щодо взаємної закупівлі товарів.

Для України в умовах ринкової трансформації, фінансової скрути товарообмінні операції особливо поширені. З одного боку, в багатьох випадках це є тим рятівним інструментом для підприємств, який дає їм змогу виходити на міжнародні ринки, а з іншого — фактором тінізації економіки, способом уникати митного контролю, а відтак — причиною додаткових ускладнень із формуванням дохідної частини бюджету України.

Втім, поширення натурального товарообміну у світі спричиняють, також і діяльність ТНК, зростання спекулятивних операцій.

Потенціал товарообмінної торгівлі дає підстави вважати її одним з перспективних напрямів міжнародної економічнї діяльності, причому для України важливе стратегічне значення має відновлення та подальше розширення таких раніше типових для неї промислових компенсаційних операцій, причому як у ролі реципієнта, так і донора технологій і промислового обладнання

< Назад   Вперед >

Содержание
 
© uchebnik-online.com