Перечень учебников

Учебники онлайн

МОНАКО

Князівство Монако, площа — 1,95 кв. км; столиця Монте-Карло

Державний устрій конституційна монархія під протекторатом Франції;

- Адміністративний поділ — Монако включає округи-міста, що злилися:

Ла-Кондаміне (бізнес центр та порт).

Монако (старе місто).

Монте-Карло (світовий ігровий центр).

Фонтвілль (промисловий район).

- Населення — у національному складі переважають французи (47%); далі йдуть корінні жителі — монегаски (16%) й італійці (16%). Решта 21% жителів є представниками 125 національностей. Населення Монако становить 35 656 людей (2006). Країна посідає перше місце у світі за щільністю населення.

Працездатне населення становить 62 % від загального числа жителів. У країні спостерігається негативний рівень народжуваності (-3,38 людей на 1000 жителів). Однак, з урахуванням імміграції, коефіцієнт приросту населення становить 0,44 % (2004).

Жіноче населення трохи більше чоловічого. Коефіцієнт відношення кількості чоловіків до кількості жінок становить 0.91 (2004).

У національному складі переважають французи (47 %); далі йдуть корінні жителі — монегаски (16 %) і італійці (16 %). Решта 21 % жителів є представниками 125 національностей.

За віросповіданням 90 % населення — католики. Згідно з конституцією католицизм є офіційною релігією; у той же час, проголошена свобода віросповідання.

- Офіційна мова — французька; також широко поширені англий- ська, италійська і монегаська мови.

- ВВП (ВНП) номінальний — NA млрд. дол. США, ВВП (ПКС) —

976,300 млн. дол. США, ВВП на душу населення — 30,000 дол. США. - ВВП по секторах економіки (%) — с/г — 0 %, промисловість — 4.9 %, послуги — 95.1 %.

- Експорт — 716,300 млн. дол. США, Партнери -.

- Імпорт — 916,100 млн. дол. США, Партнери - Зовнішній борг — 18 млрд. дол. США.

- Валюта — евро (EUR), курс до доллару США — 0.6827 .

- Експорт товарів з України до країни — 119,1 тис. дол. США - Імпорт товарів з країни до України — 1947,8 тис. дол. США - Експорт послуг з України до країни — 3918,2 тис. дол. США - Імпорт послуг з країни до України — 66,5 тис. дол. США - Економіка. Монако, маючи вихід до Середземного моря, стала популярним курортом, привабливим для туристів через казино та приємний клімат.

Переваги: банківська таємниця, що обіцяється, і низькі податки залучають мільярдні фінансові потоки. Наприкінці 90- х рр. обсяг засобів, збережених у монакських банках, мав щорічний приріст 18%. Відсутній зовнішній борг, валютні резерви порядку дол. США 2 млрд. Низьке безробіття (3%).

Слабкі сторони: відповідно до угоди із Францією з 1994 р. підозрілі рахунки розкриваються банками, як втім, це стало й у всіх інших країнах. Залежність від економічних коливань у Франції й Італії. ПДВ приносить 55% державних доходів. Вимога ЄС посилити банківське й податкове законодавство. Відсутність ресурсів, повна залежність від імпорту.

Князівство успішно залучає до себе різноманітні екологічно безпечні галузі промисловості з усього світу. Причина — малі податки й цілком скасований державний податок з індивідуального прибутку. Князівство, однак, утримує монополії в декількох галузях, у тім числі: вироби з тютюну, телефонні лінії, пошта. Рівень життя — високий (приблизно такий, як у багатих районах Франції). Відсоток безробітних у 1999 році був 22%. З 2002 року національна валюта — Євро.

Посольство в Україні, адреса: Посольства Монако на Україні нет. Интересь Монако представляет посольство Франции

< Назад   Вперед >

Содержание


 
© uchebnik-online.com