Перечень учебников

Учебники онлайн

ОСТРІВ БУВЕ

Острів Буве (норв. Bouveteya, англ. Bouvet Island) — ненаселений субантарктичний вулканічний острів на півдні Атлантичного океану, на південний захід від мису Доброї Надії (Південна Африка).

Острів є володінням Норвегії і не підпадає під дію Антарктичного договору, тому що він розташований за межами 60° південної широти.

Природа та клімат. Географічні координати: 54°26' пд. ш.; 3°24' сх. д.. Площа острова 58,5 км2, 93% його поверхні покрито льодовиком, який повністю блокує південне і східне узбережжя. Острів має приблизно круглу форму, берегова лінія дуже рівна, бухт немає (лише якірні стоянки неподалік від берега), що дуже утруднює висадку. Льодовики створюють товстий шар льоду, який, зламуючись, падає великими брилами з прибережних скель в море чи на вузьку смугу пляжу з чорного вулканічного піску. Найвища точка — гора Олавтоп- пен (Olavtoppen) в північній частині острова висотою 780 м над рівнем моря. На лавових полях західної частини острова, які з’явилися між 1955 і 1958 роками, гніздяться птахи. Острів Буве є кандидатом на звання найбільш віддаленого острова світу разом з островами Трістан-да-Кунья, Пасхи і Піткерн. Найближча точка континенту — ненаселена Земля Королеви Мод в Антарктиді — лежить звідси у 1600 км на південь, найближча населена земля — мис Доброї Надії в Південній Африці — в 2400 км на північний схід.

Клімат острова дуже холодний, середньорічна температура дорівнює - 1,5°С. Лише влітку температура може підніматися дещо вище нуля. Через надзвичайно низькі температури і пов’язаний з ними брак рідкої води на острові ростуть лише деякі мохи та лишайники. Фауна острова обмежується тюленями, морськими слонами, пінгвінами і морськими птахами.

< Назад   Вперед >

Содержание


 
© uchebnik-online.com