Перечень учебников

Учебники онлайн

СЕЙШЕЛИ

Сейшельські Острови (офіційна назва Республіка Сей- I шелли) — країна в Індійському океані на однойменних островах біля східних берегів Африки, на північ від Мадагаскару. Площа — 453 км2. Столиця — Вікторія. Країна знаходиться на архіпелазі зі 158 островів, на відстані приблизно 1600 км на схід від континентальної Африки. Навколишні великі острови — Мадагаскар, Маврикій, Реюньйон, Коморські острови, Мальдівські острови. Сейшельські острови відомі природною красою навколишніх островів, особливою флорою та фауною. Туризм є основою економіки країни. За кількістю населення (80 654 чол.) Республіка Сейшелли — найменша суверенна держава Африки.

Державний устрій — республіка

- Адміністративний поділ. Країна поділена на 25 адміністративних округів.

- Населення — 85% населення країни — креоли, нащадки від змішаних шлюбів французьких поселенців і англійських моряків з африканцями, індійцями, арабами і ін. Завдяки еміграції на островах також проживають індійці — 5%, малагасійці — 2%, китайці, англійці — 1%. Також є невеликий відсоток французів і арабів. Майже половина населення країни живе у містах. Великі міста: Вікторія, Анс-буало (4 000 чол.), Анс-роял (3800 чол.). Населення оцінка 2005 р. — 80 654 (205-та). Економічно активне населення — 43 560 чол. Щільність населення — 178,6 чол. на 1 кв. км. Середньорічний приріст населення — 0,46%. Народжуваність — 16,89 на 1000 чол. Дитяча смертність — 16,41 на 1000 чол. Країна має одну з найвищих рівнів тривалості життя 71,3 років (65,8 у чоловіків і

76,9 років у жінок).

Більшість мешканців країни сповідують християнство, з них майже 90% римокатоликів. Незважаючи на великі зусилля англійських колоністів тільки 8% — члени англіканської церкви. Більшість населення — прихильники римокатолицької церкви, ще з часів французького володіння. Католицька церква залишається провідною в суспільстві, більшість населення визнають себе досить релігійними — регулярно відвідують церкву, релігійні свята відзначаються широким загалом суспільства. До 1944 р. всі школи країни та система освіти були в розпорядженні католицької церкви.

Також існує невеликий відсоток буддистів, прихильників індуїзму, ісламу та конфуціанства, однак на островах немає ніяких інших культових споруд крім церков. Деякі креоли сповідують традиційні африканські вірування і культи: анімалізм, фетишизм, культ предків та сил природи. Навіть ті хто належить до католицької церкви іноді практикують чаклунство та інші африканські шаманські традиції.

- Мова 93% населення країни — креольська (Seselwa). Креольська мова склалася з суміші старофранцузької мови, мови хінді та англійської. Разом з англійською і французькою мовами, креольська має офіційний статус. Уряд вживає значних заходів для підтримки креольської мови, створений Інститут Креольської Мови.

- ВВП (ВНП) номінальний — 0,779 млрд. дол. США, ВВП (ПКС) — 1,473 млрд. дол. США, ВВП на душу населення — 17000 дол. США. - ВВП по секторах економіки (%) — с/г — 2%, промисловість — 28%, послуги — 70%.

- Експорт — 0,425 млрд. дол. США, Партнери — ЕС, Мавритій, Японія.

- Імпорт — 0,952 млрд. дол. США, Партнери — Саудівська Аравія, ЕС, Пд Африка, Сінгапур.

- Зовнішній борг — 1,161 млрд. дол. США.

- Валюта — рупії (SCR), курс до доллару США — 8.

- Експорт товарів з України до країни — 346,8 тис. дол. США - Імпорт товарів з країни до України — 507,6 тис. дол. США - Експорт послуг з України до країни — 19384,7 тис. дол. США - Імпорт послуг з країни доУкраїни — 893,3 тис. дол. США - Індекс людського розвитку країни — 0.836

- Економіка. Основа економіки країни — туризм і рибальство. На туризм приходиться 70% доходів в іноземній валюті. Уряд вживає значних зусиль для підтримки індустрії туризму. Позитивний вплив на туристичний сектор економіки справило відкриття міжнародного аеропорту у м. Вікторія (1970 р.). Уряд заохочує інвестиції в готельний бізнес і реструктуризацію галузі. На Сей- шельських островах знаходиться найбільший в Індійському океані центр переробки і перевезення тунця. Неподалік від м. Вікторії створена міжнародна торгівельна зона (МТЗ). На Сейшелах в рамках розвитку офшорного бізнесу зареєстровано 10 тис. т.зв. міжнародних бізнес-компаній (2002). Провідні фінансові установи Європи та світу мають тут свої філії.

На сільське господарство приходиться близько 2% частки ВВП країни. Під активним сільським господарством зайняті близько 6 тис. га. На островах, переважно на о. Мае вирощують авокадо, банани, батат, манго, коричне дерево, просо, овочі, чай і ямс. Також розвинене тваринництво: (вирощування свиней, великої рогатої худоби і кіз) і птахівництво. Розвивається рибна індустрія. З 1978 введена 370-кілометрова зона прибережних вод для обмеження вилову тунця іноземними риболовецькими суднами. Підписані вигідні для країни угоди про умови лову риби у Індійському океані. До 2008 р. Сейшельські острови мали преференційне право доступу на європейські ринки збуту тунця. Щорічно тут також виловлюють близько 8 000 тон креветок. Країна займає одне з перших місць в світі по споживанню риби на душу населення — 65 кг в рік.

У 2000 році на долю промисловості припадало — 24,4% ВВП. Переробна промисловість включає в себе фабрику по консервації тунця (99% продукції йде на експорт до Європи), заводи по консервації овочів і фруктів, верфі для будівництва човнів, невеликі заводи, які займаються збіркою телевізорів. Також є декілька підприємств, які виробляють меблі, миючі засоби, фарби, цигарки, предмети з пластику. Працюють пивні заводи та заводи безалкогольних напоїв, а також по виробництву солі та переробці сільськогосподарської продукції: виробництву кориці, харчового і технічного масла з копри кокоса.

Важливу роль в економіці країни відіграє зовнішня торгівля. Основним предметом експорту є консервований тунець, заморожена риба та креветки. Інше джерело валютних надходжень — реекспорт нафтопродуктів, обслуговування за заправка іноземних суден в порту Вікторії. Основні економічні партнери Сейшельських островів — Великобританія, Франція, Італія, США. Сейшельські острови імпортують продовольчі товари, нафтопродукти, устаткування та транспортне обладнання, вироби тютюнової та хімічної промисловості. На островах знаходиться декілька теплових електростанцій, які є основним джерелом електроенергії. В якості палива використовуються продукти нафтопереробки.

Основним засобом транспорту в країні є автомобільний транспорт. Існує 397 км. доріг. Порт Вікторія відіграє важливу роль у транспортній системі країни. У 2001 р. транспортний флот країни складався з 25 суден. В зв’язку з незвичайною географією авіаційний транспорт є ключовим у низці регіонів країни. У 2002 р. існувало 14 аеропортів різного розміру в багатьох регіонах країни, тільки половина з них асфальтовані. Найбільший аеропорт — міжнародний аеропорт Вікторія. Існує єдина національна авіакомпанія — Ер Сейшелз (Air Seychelles), яка виконує регулярні рейси до Лондону, Парижу, Риму, Сингапуру, Франкфурту, а також ПАР. Аеропорт Вікторії також приймає літаки численних міжнародних авіакомпаній, які забезпечують притік туристів на острови.

- Посольство в Україні, адреса: 04176, г.Київ, вул^лектриков, 29А Телефон: (+38 044) 239-27-81 (+38 044) 239-27-81, Факс: (+38 044) 239-27-90, E-mail: [email protected]

< Назад   Вперед >

Содержание


 
© uchebnik-online.com