Перечень учебников

Учебники онлайн

ШПІЦБЕРГЕН И ЯН МАИЄН

Шпітцберґен — це норвезький острів, знаходиться в Північнмоу Льодовитому океані і є найбільшим островом архіпелагу Свальбард. Острів має площу 39,044 квадратних кілометрів. Розміри острова — 450 кілометрів в довжину і від 40 до 225 кілометрів в ширину.

Назва Шпітцберґен перекладається «загострені піки», так острів назвав голандський дослідний Віллєм Баренц, який відкрив острів під час пошуку Північного морського шляху в 1596 році. Але цей архіпелаг, можливо, був відомий російським поморським мисливцям ще в 14 або 15 столітті, хоча твердих доказів до 17 століття немає. Вони дійшли до висновку, що земля, яку вони знайшли — це частина Гренландії, тому й назвали її Грумант. Назва Шпітцберґен вперше згадувалась в ісландських сагах 10 і 11 століть, але так могли називати тоді і острів Ян-Майєн і навіть Гренландію.

Шпіцберген (норв. Svalbard (Свалбард), що означає «холодні береги») — архіпелаг, що знаходиться в Північному Льодовитому Океані на відстані 1300 км. від Північного Полюса (поблизу 80-го градуса Північної широти).

Єдиний населений острів архіпелагу — Західний Шпіцберген налічує 3400 мешканців, з яких 1500 норвежців, оселилися вони переважно в Лонгйірі. Більшість працює в зимовий час на вугільних шахтах компанії «Det Store Norske» за річним контрактом. Але деякі живуть тут з сім’ями вже багато років. Тут працює також група учених, що займається дослідженням озонової діри і місцевої флори і фауни. Решту населення складають дві російські громади, що влаштувалися в Піраміден і Баренцбурзі. Баренцбурґ і Піраміден — російські шахтарські селища. Роботи з видобутку вугілля в Піраміден припинено в 1995 році. Відносини росіян і норвежців цілком добросусідські.

Контакти: Через посольство Норвегії в Україні, та через посольство України в Норвегії

< Назад   Вперед >

Содержание


 
© uchebnik-online.com