Перечень учебников

Учебники онлайн

ТОКЕЛАУ

Токелау (англ. Tokelau) — несамокерована територія під управлінням Нової Зеландії (залежна територія,). До складу Токелау входять три невеликі острови, розташованих в Тихому океані між Новою Зеландією і Гавайськими островами.

Державний устрій — Королева Великобританії Єлизавета II, представлена адміністратором (у 2005 — Ніл Волтер (Neil Walter)). Керівник уряду (у 2005 — Піо Туя (англ. Pio Tuia)) очолює так званий рада Файпу- ле, в який входять три вибрані представники — поодинці від кожного з атолів. Рада виконує функції уряди. Адміністратор призначається міністром закордонних справ і торгівлі Новій Зеландії, а розділ уряду обирається з членів Ради на один рік. Законодавча влада належить однопалатному парламенту (45 місць) — general Fono. До складу парламенту Ради старійшин атолів (taupulega) обирають по 15 представників на термін 3 року.

- Населення — 1,47 тис.чол.

- ВВП (ВНП) номінальний — NA млн. дол. США, ВВП (ПКС) —

1,500 млн. дол. США, ВВП на душу населення — 1,000 дол. США. - Експорт — 0 млн. дол. США, Партнери

- Імпорт — 969,200 тис. дол. США, Партнери — Австралія, Нова Зеландія, Фіджі, Сінгапур.

- Валюта — новозеландський долар (NZD), курс до доллару США —

1.4151

- Економіка. Жителі островів живуть за рахунок рибальства і засобів, що присилаються родичами з-за кордону. За межами островів проживає більше 13 тисяч вихідців з Токелау — більше 8 тисяч у Новій Зеландії, 1 тис. в Лос-Анджелесі, інші — на Гавайських островах і в Австралії

< Назад   Вперед >

Содержание


 
© uchebnik-online.com