Перечень учебников

Учебники онлайн

БРУНЕЙ-ДАРУССАЛАМ

Ісламський Султанат Бруней — держава в Південно- Східної Азії, розташована на північно-західному березі острова Борнео, що межує з Малайзією на суші, а на півночі омивається Південно-Китайським морем. Площа — 5765 кв. км. Долина Лімбанг поділяє Бруней на дві частини; приєднання частини Сарваху до Малайзії в 1890 оспорюється Брунеєм.

Столиця — Бандар-Сері-Бегаван

Державний устрій — абсолютистська монархія. Глава

держави і уряду — султан. Він одночасно є і релігійним

лідером мусульман країни. Уряд складається переважно з його близьких родичів. Законодавча влада належить Законодавчій Раді (Меджліс), яка складається з 29 членів (призначаються султаном). Релігійна Рада відповідає за релігійні аспекти життєдіяльності країни. Таємна Рада займається конституційними питаннями.

- Адміністративний поділ. Бруней складається з чотирьох округів (district), які називаються дера-дера: західний округ — Белайт (Belait) столичний округ — Бруней-Муара (Brunei-Muara) східний округ — Тембуронг (Temburong) західний округ — Тутонг (Tulong)

Округ Тембуронг відділений територією Малайзії від інших округів. Округи розділені на дрібніші райони, які називаються мукім.

- Міське населення — 58%. Щільність населення — 62,1 чол./км2. Заселений Бруней досить нерівномірно: 1/3 населення проживає в столиці, інша значна частина сконцентрована в районах нафтових промислів.

Етнічний склад досить неоднорідний: понад половина населення — малайці (65%), близькі до них етнічні групи — келаяни, ібани, меланау, дусуни, мурути, даяки і ін.— 8%, проживають також китайці (20%), європейці, індійці та ін. Офіційна релігія — іслам (2/3 населення), 10% — християни (переважно протестанти). У Брунеї є також послідовники махаяна-будизму.

- Офіційні мови — малайська і англійська.

- вВп (ВНП) номінальний — 17,18 млрд. дол. США, ВВП (ПКС) — 20,25 млрд. дол. США, ВВП на душу населення — 53100 дол. США. - ВВП по секторах економіки (%) — с/г — 0,7%, промисловість — 75%, послуги — 25%.

- Експорт — 8,25 млрд. дол. США, Партнери — Японія, Індонезія, Австралія, ПД Корея, США, ОАЕ.

- Імпорт — 2,055 млрд. дол. США, Партнери — Великобританія, Сингапур, Малазія.

- Зовнішній борг — 0 млрд. дол. США.

- Валюта — брунейський доллар, курс до доллару США — 1,5.

- Експорт товарів з України до країни — 134,4 тис. дол. США - Індекс людського розвитку країни — 0.919

- Економіка. Основу економіки Брунею складає видобування нафти (понад 10 млн. т на рік) і природного газу (понад 12 млрд. м3), експорт яких забезпечує близько 99% валютних надходжень (60% ВВП). Завдяки багатим запасам нафти і газу Бруней посідає одне з перших місць в Південно-Східній Азії за рівнем життя. Сільське господарство недостатньо розвинене, 80% продуктів харчування імпортуються. Уряд вживає постійних заходів з диверсифікації економіки, стимулювання розвитку банківських і інших фінансових інструментів та залучення туристів у країну.

Довжина автошляхів — 1,4 тис. км. Є аеропорт.

Експорт — скраплений природний газ (найбільший експортер у світі) і нафта. Запаси і того, й іншого можуть дуже швидко виснажитися. Адреси дипломатичних представництв (за сумісництвом):

Адрес: International Country Centre (ICC)

Bloc F/G 5th, Floor 20, Route de Pre — Bois Case postal 1806,

1215 Geneva 15, Switzerland Телефон: (00 41 (22)) 929-82-40 Факс: (00 41 (22)) 788-52-30 Е-mail: [email protected]

< Назад   Вперед >

Содержание


 
© uchebnik-online.com