Перечень учебников

Учебники онлайн

япония

Офіційна назва — Nihon-koku. Столиця — Токіо (8 139 000). Загальна площа (кв. км) — 366 845 Державний устрій. Японія — конституційна монархія (імперія). Глава держави — імператор. Реально вели

Релігійний склад населення: синтоїсти і буддисти (84%), християни; більшість населення сповідує синтоїзм та буддизм одночасно.

- Мова японська (офіційна)

- ВВП (ВНП) номінальний — 4844 млрд. дол. США, ВВП (ПКС) — 4348 млрд. дол. США, ВВП на душу населення — 34200 дол. США.

- ВВП по секторах економіки (%) — с/г — 1,4%, промисловість — 26,4%, послуги — 72,2%.

- Експорт — 776,8 млрд. дол. США, Партнери — США, Китай, Пд Корея, Тайвань, Гонконг.

- Імпорт — 696,2 млрд. дол. США, Партнери — Китай, США, Саудівська Аравія, ОАЕ, Австралія, Пд Корея, Індонезія.

- Зовнішній борг — 1492 млрд. дол. США.

- Валюта — єна (JPY), курс до доллару США — 103,58.

- Експорт товарів з України до країни — 115671,4 тис. дол. США - Імпорт товарів з країни до України — 2795769,5 тис. дол. США - Експорт послуг з України до країни — 19569,2 тис. дол. США - Імпорт послуг з країни доУ країни — 28301,9 тис. дол. США - Індекс конкурентоздатності країни — 5.43 - Індекс людського розвитку країни — 0.956

- Економіка. Мінеральні ресурси: нафта, природний газ, кам'яне вугілля, лігніти, залізна й марганцева руди, хроміти, мідь, свинець, цинк, олово, вольфрам, молібден, вісмут, сурма, ртуть, уран, золото, срібло, платина, сірка, пірит, барит, миш'як, азбест, кам'яна сіль, тальк, польовий шпат, гіпс, каолін, бентоніт, вапняки, доломіт. Мінеральні й термальні джерела знаходяться у районах вулканічної діяльності.

Промисловість. Другу світову війну Японія програла, а її господарство було зруйноване. Але залишився працьовитий, грамотний, дисциплінований і підприємливий народ, який протягом дуже короткого часу зумів відродити країну, а згодом змусив світ заговорити про японське диво, тобто про надзвичайно високі темпи економічного розвитку та вражаючі результати.

Японці зуміли ефективно використати досягнення не лише національної науки і техніки, а й усього світу. Вони інтенсивно запозичували чужі винаходи та використовували їх в економіці. Нині Японія є високорозвинеирю індустріальио-аграрною країною. Її частка у світовому промисловому виробництві становить 12%. В обробній промисловості зайнято 25% робочої сили. За виробництвом найважливіших видів промислової продукції країна посідає одне з перших місць у світі. Є і велетенські підприємства, і дрібні. Останніх особливо багато в легкій та харчовій галузях промисловості. Енергетика на більш як 80% залежить від імпорту енергоносіїв. У країні діють 43 ядерні реактори потужністю 35 млн кВт. Широкого розвитку набуло машинобудування, зокрема суднобудування (перше місце у світі), текстильна й хімічна промисловість. Японія є світовим лідером у виробництві продукції радіоелектронної промисловості й транспортних засобів. Японські автомобілі можна побачити на дорогах усього світу, а судна — на всіх океанах і морях планети. Річно будують судна загальною місткістю понад 7 млн брутто-реєстро- вих топи, що перевищує весь торговельний флот багатьох провідних морських країн світу. За випуском електронних виробі» Японія посідає друге місце у світі, аудіо- та відеотехніки — перше. Хімічна промисловість випускає добрива, штучні волокна іі матеріали, пластмаси, синтетичний каучук, лаки, фарби, побутову хімію тощо. За випуском шовкових тканин країна посідає перше місце у світі, синтетичних — третє, за обсягом виробництва целюлозно-паперової продукції — четверте.

Сільське господарство. Ведеться на інтенсивній основі, тобто в нього вкладається багато праці та ресурсів. Невелика за площею країна свої потреби у продовольстві задовольняє за рахунок власного виробництва більш як на 2/3. Попит на рис задовольняється повністю, на фрукти — 75%, молоко і молокопродукти — близько 80%, птицю — 99%, свинину — 80%, телятину — 64%. 6,6% робочої сили зайнято в сільському господарстві. Ферми — невеликі за розміром, не перевищують 1,5 га. Основну частину продукції забезпечує рослинництво. Найголовніша культура — рис. Країна річно вирощує понад

13 млн. т рису. Розвинені овочівництво та садівництво. Розводять велику рогату худобу, свиней, птахів, шовкопряда. Японію не можна уявити без морського рибальства та добування продуктів моря. Вона й тут веде перед — за виловом риби посідає перше місце у світі (12 млн т річно). Відома вона і своєю лісозаготівельною промисловістю.

Транспорт. Добре розвинені залізничний, морський, автомобільний та повітряний види транспорту.

Довжина залізниць — близько 30 тис. км, автошляхів — близько

1,2 млн. км, із них 5 тис. км — швидкісні. Тоннаж морського торговельного флоту — 57 млн. брутто-реєстрових тонн (друге місце у світі). Головний порт — Йокогама.

Під морським дном і в горах прокладено тунелі. Деякі з них належать до найдовших у світі. Тунель Сейкан (підводний)— завдовжки

53,9 км. Іншими великими тунелями є Дайшиміцу (22,5 км), Канмон (19,3 км, підводний), Хокурику (14,5 км), Рокко (16 км), Шинши-мі- цу (12,8 км). Міжнародні аеропорти — у столиці та містах Фукуока, Каґосіма, Кансай, Нагоя, Осака.

Зовнішня торгівля. Японія є постачальником на світовий ринок продукції науковомістких галузей промисловості й сучасних конструкційних матеріалів. Основні експортні товари — транспортні засоби, офісна техніка, метали й металовироби, продукція хімічної й текстильної промисловості тощо. У середині 1980-х pp. Японія стала найбільшим світовим кредитором. Загальна сума її зарубіжних активів у другій половині 1990-х pp. перевищила 1 трлн дол. США США.

Імпортують паливо, промислову сировину, продукти харчування, вироби машинобудівної та хімічної промисловості, інші товари.

Головний зовнішньоторговельний партнер — США. Частка імпорту з Китаю становить понад 7%, з Тайваню — 4%. Важливими партнерами є Австралія, Індонезія, Південна Корея, Німеччина, Саудівська Аравія.

Значні надходження країна має від іноземного туризму.

- Контакти: даної країни в Україні; Посольство Японії в Україні знаходиться в Києві, Музейний пров., 4. Телефони/факси 490

55- 00, 490-55-01. Консульський відділ: телефон 490-55-01.

- Адреси представництв України (посольства, ТЕМ, представники бізнесу) Посольство України в Японії знаходиться в Токіо, 3-156, Nishi Azabu, Minatoku, Tokyo 106-0046. Телефони (8-10-813) 5474-9770, факс 5474-9773

< Назад   Вперед >

Содержание


 
© uchebnik-online.com