Перечень учебников

Учебники онлайн

КНДР

Корейська Народна Демократична Республіка (КНДР, Північна Корея), країна в східній Азії, що межує на півночі з Китаєм та Росією, а на півдні Південною Кореєю, на сході омивається Японським морем, на заході — Жовтим морем, площа 120538 кв. км; столиця Пхеньян;

Державний устрій — Чучхе (комуністична диктатура)

- Адміністративно КНДР складається з дев'яти провінцій, міста центрального підпорядкування Пхеньяну, повітів (міських районів), сіл (міських кварталів). Особливим адміністративним статусом володіють торгово^кономічна зона «Расон» (район центрального підпорядкування), Кесонська і Кимгансанська спеціальні економічні зони, місто Нампхо (місто особливого підпорядкування у складі провінції Південна Пхьонан).

- Населення — оцінка 2006 р. — 23.113.019, щільність — 190/км , Етнічні групи: корейці — 99 відсотків, китайці

- Офіційна мова — корейська

- ВВП (ВНП) номінальний — 26.2 млрд. дол. США, ВВП (ПКС) —

40 млрд. дол. США, ВВП на душу населення — 1700 дол. США.

- ВВП по секторах економіки (%) — с/г — 23,3%, промисловість — 43,1%, послуги — 33,6%.

- Експорт — 1,684 млрд. дол. США, Партнери — Пд Корея, Китай, Тайланд.

- Імпорт — 3,055 млрд. дол. США, Партнери — Китай, Пд Корея, Тайланд, Росія.

- Зовнішній борг — 12,5 млрд. дол. США.

- Валюта — пн корейський вон (KRW), курс до доллару США — 140. - Експорт товарів з України до країни — 2152,8 тис. дол. США - Імпорт товарів з країни до України — 8325,1 тис. дол. США - Експорт послуг з України до країни — 2733,2 тис. дол. США - Імпорт послуг з країни доУ країни — 6,2 тис. дол. США - Економіка. Природні ресурси — свинець, вольфрам, вугілля, цинк, ґрафіт, залізна руда, мідь, золото, сірчаний та залізний колчедан, сіль, флюорит, можливість встановлення ґідроелектростанцій. Ця країна має найбільш ізольовану та проблематичну економіку, планується верхівкою, тобто комуністичною партією країни. Погодні умови, брак палива та техніки для цивільного вжитку, брак капіталовкладень в галузі промисловості окрім воєнної мають негативні наслідки для економіки Північної Кореї. З середини 90-х років країна офіційно визнала існування голоду. Світовім благодійним організаціям був відкритий доступ до раніше закритої країни задля допомоги голодаючим. За офіційними данними комуністичної сторони з 1995 року від голоду вмерло 220 тисяч жителів, за іншими неофіційними підрахунками число померлих називається біля 2-х мільонів. Основними економічними помічниками Північній Кореї виступили США,Європейський Союз та Південна Корея.

Валовий внутрішній продукт — сільське господарство 30 %, промисловість 34%, послуги 36 %.

Розподіл робочих місць, — сільське господарство 36 %, промисловість та послуги 36 %.

Головні промисловості країни: воєнна, машинобудівна, електро- виробна, хімічна, гірнича промисловість(добуває залізну руду, вугілля, графіт, магнезит, цинк, мідь, свинець, дорогоцінні метали), металургія, текстильна, харчова, туристична.

Експортує: мінерали, металургійну продукцію, вироби різного вжитку, зброю та боєприпаси, текстиль, риболовні прилади.

Партнерами в експорті у 2004 року були: Китай — 45,6%, Південна Корея — 20,2%, Японія — 12,9%.

Країна імпортує паливо, вугілля, машини та механизми, текстиль, зернові.

Основні партнери в імпорті: КНР — 32,9%, Таїланд — 10,7%, Японія — 4,8%.

Адреси представництв України: Посольство України в Китаї; КНДР та Монголії (за сумісництвом) [email protected], [email protected] www.ukrembcn.org. Т.:(8-10-8610) 653263

< Назад   Вперед >

Содержание


 
© uchebnik-online.com