Перечень учебников

Учебники онлайн

ЛІХТЕНШТЕЙН

Князівство Ліхтенштейн. Площа 160 кв. км; столиця — Вадуц;

Державний устрій — Конституційна монархія — політична система — конституційна монархія; голова держави — князь, що скликає й розпускає ландтаг (парламент) і затверджує закони.

- Населення 30 тис. (1992)- за походженням головним чином австрійці і німці-швейцарці (33 % іноземці); мова німецька (державна), кілька діалектів.

Більшість населення — католики. середня щільність населення близько 213 чоловік на км2. Середня тривалість життя: чоловіків — 74 року, жінок — 81 рік (1995).

Більша частина жителів — ліхтенштейнці (аллеманці), решта — італійці, швейцарці і австрійці. Офіційна мова німецька. Більшість віруючих (87 %) сповідає католицизм, протестантів — близько 7% населення. - Офіційна мова німецька

- ВВП (ВНП) номінальний — 4.993 млрд. дол. США, ВВП (ПКС) — 4,160 млрд. дол. США, ВВП на душу населення — 118,000 дол. США.

- ВВП по секторах економіки (%) — с/г -8 %, промисловість — 39 %, послуги — 54 %.

- Експорт — 2,470 млрд. дол. США, Партнери - Імпорт — 917,300 млн. дол. США, Партнери - Зовнішній борг — 0 млрд. дол. США.

- Валюта — швейцарський франк (CHF)курс до доллару США — 1.0774.

- Експорт товарів з України до країни — 321,5 тис. дол. США - Імпорт товарів з країни до України — 3568,9 тис. дол. США - Експорт послуг з України до країни — 1705,1 тис. дол. США - Імпорт послуг з країни до України — 9466,4 тис. дол. США - Валюта, валютний курс — швейцарський франк.

- Економіка. Ліхтенштейн — процвітаюча індустріальна країна з розвиненим сектором фінансових послуг і високим рівнем життя. Більше як 73,7 тис. міжнародних концернів і іноземних компаній зареєстровано на території Ліхтенштейну завдяки низькому рівню оподаткування, нескладних правил реєстрації і в цілях збереження фінансової таємниці. Бюджет держави складається в основному з податків, зокрема від цих компаній (біля 30 %), доходів від випуску поштових марок (10 %) і іноземного туризму. Майже 50 % самодіяльного населення зайнято в промисловості (виробництво пресових і штампувальних виробів, обчислювальних машин, хімічної і фармацевтичної продукції, фарфорових зубних протезів, високо-вакуумної техніки). Значна частина населення займається ремісництвом. В сільському господарстві розвинуті тваринництво, виноградарство, виробництво зерна.

У структурі експорту переважають точні прилади, електроніка, поштові марки, кераміка. Експорт прямує в основному в країни ЄС і Швейцарію. У структурі імпорту фігурують машинне устаткування, металеві вироби, текстиль, продовольство, автомобілі. Основні парт нери по імпорту — країни ЄС і Швейцарія. За вартістю експорт більш ніж в 2,5 разу перевищує імпорт.

Посольство в Україні, адреса: Посольство Швейцарской конфедерації в Україні представляє інтереси Ліхтенштейна

< Назад   Вперед >

Содержание


 
© uchebnik-online.com