Перечень учебников

Учебники онлайн

16.6.3. Системи підтримки рішень

Багато проблем, з якими зіштовхуються менеджери, не очікуються, тому УІС не підходять для їх вирішення. Через це, багато систем, що один раз були названі управлінськими інформаційними системами, перетворилися на системи підтримки рішень (СПР).

Системи підтримки рішень — це комп'ютерні системи, що допомагають прийняттю рішень, пов'язаних з неструктурованими проблемами, шляхом взаємодії з даними й аналітичними моделями. СПР сфокусовані саме на рішеннях: спираються на гнучкість, адаптивність і швидкість відповіді; контролюються користувачем і можуть бути застосовані до різних стилів прийняття рішень.

СПР допомагають особі, яка приймає рішення, а не замінюють їх. Вони призначені для допомоги у вирішенні проблем, у яких немає окреслених рішень і які висувають високі вимоги до осіб, що приймають такі рішення. СПР розширюють можливості менеджера в маніпулюванні даними під час пошуку рішень. Система підтримки рішень довела корисність у забезпеченні підтримки для аналізу даних, використовуються для у прийняття контрольних і розподільчих рішень.

СПР надає можливість для особи, яка приймає такі рішення виявити різні підходи до проблеми. Ці можливості створюються тому, що менеджер, приймаючи рішення, має необхідну експертизу, і система виступає як гнучкий інструмент опрацювання альтернатив. Відтоді, коли були винайдені комп'ютери, деякі дослідники шукали шляхи, які привели б до заміни людини комп'ютером, тобто до використання не автоматизованих систем управління, а автоматичних. Внаслідок розвитку цього напряму утворилися системи, що ґрунтуються на знаннях

< Назад   Вперед >

Содержание
 
© uchebnik-online.com