Перечень учебников

Учебники онлайн

Агропромисловий комплекс подільського економічного району. Основні галузі та особливості їхнього розміщення

Вінницька, хмельницька, тернопільська обл

АПК р-ну включає до свого складу галузі, що забезпечують АПК засобами в-ва, с/г і харчову промисловість.

Перша з названих сфер включає, в основному, тракторне і с/г машинобудування, машинобудування для харчової і комбікормової промисловості.

У галузевій структурі харчової промисловості, яка є однією із провідних галузей спеціалізації АПК, виділяються цукрова, плодоовочеконсервна, м’ясна, молочна та борошномельно-круп’яна.

Основу АПК складає с/г, яке базується на родючих ґрунтах (чорноземах та сірих лісових). У територіальному поділі праці ця галузь спеціалізується на виробництві продукції рослинництва, зокрема зернових (озимої пшениці, кукурудзи, зернобобових, ярого ячменю, проса, гречки), що є основною галуззю спеціалізації землеробства, вирощуванні технічних (соняшнику, цукрових буряків), овочевих культур. Основними галузями спеціалізації тваринництва є молочно-м’ясне скотарство, свинарство, ставкове рибальство, бджільництво і птахівництво. Велика увага приділяється картоплярству та садівництву.

Специфіка розміщення даних галузей та спеціалізації АПК ПодЕР пов’язані, в першу чергу, з кліматичними умовами, які склалися в даній місцевості. Зміни в галузевій структурі с/г хоча й призвели до поглиблення його спеціалізації на виробництві рослинництва, зокрема зернових, проте не змогли змінити основних тенденцій, які зумовлені природно-економічними передумовами господарювання

< Назад   Вперед >

Содержание


 
© uchebnik-online.com