Перечень учебников

Учебники онлайн

Промисловий комплекс Східного економічного району,його галузева структура і центри основних галузей

Східний економічний район (Полтавська,Сумська,Харківська обл.)

Це промислово-аграрний регіон. Головні галузі спец-ії: машинобудування, нафтогазова,хімічна, харчова промисловість.

ПЕК. Потреби госп-ва і нас-ня р-ну забезпечуються його енергетично базою. Майже вся електроенергія виробляється тепловими станціями. Найбільша з них – Зміївська ДРЕС. Видобуток газу в Харківська обл.; газопереробний завод в м. Шебелинці; нафтовидобувна - Сумська, Полтавська обл..; Кременчуцький нафтопереробний завод.

Машинобудування й металообробка: є провідною галуззю;

Осн галузями маш-ня є енергетичне, тракторне, с/г-ке, електротехнічне, транспортне, верстато- і приладобудування. Найб центри – Харків, Полтава, Суми, Кременчук, Лубни, Конотоп, Ромни електротехнічне машинобудування розміщено в Харкові, Полтаві, Глухові, Сумах, Одесі. Транспортне у Кременчуці,Харкові(літаки),Ромнах;

Хім пр-сть забезпечує країну мін добривами, дубильними речовинам, пластмасами, хімреактивами. У р-ні зосереджено практиіно все в-во кінофотоматеріалів у країні. Розвивається нафтохімія. Провідними центрами хім пр-сті є Харків, Шебелинка, Кременчук, Суми, Шостка.

Деревообробна і меблева пр-сть зосереджена, як правило, у великих пром центрах. Її п-ва є також і в середніх містах, напр у Лубнах.АПК (основну його становить с/г) добре розвинуте садівництво та ягідництво, велика рогата худоба.

Харчова промисловість за обсягом виробництва друга після машин; Найбільш ефективними є цукрова, маслоробна, сировина.

Легка промисловість, найбільшим центром є Харків а також у Полтава та Суми.

Потужна галузь р-ну – будіндустрія(центри: Харків, Полтава, Суми, Кремнчук, Куп’янськ). Цементна пр-сть розвинута в Балаклії (Харківська обл). Залізобетонні конструкції випускають у Кременчуці, вироби із скла – у Полтаві і Мерефі (Харківська обл), фарфоро-фаянсові – в Полтаві і Будах (поблизу Харкова).

< Назад   Вперед >

Содержание


 
© uchebnik-online.com