Перечень учебников

Учебники онлайн

Промисловий комплекс Центрального економічного району, його галузева структура, особливості розміщення та центри основних галузей

Район охоплює територію Черкаської і Київської областей.

Енергетичною основою розвитку госп-ва р-ну є його ПЕК. Він представлений добуванням бурого вугілля у Ватутіному та Олександрії, торфу – в Черкаській області, невеликими тепловими елекстростанціями. Виробляють електроенергію Кременчуцька і Канівська ГЕС, Трипільська ТЕС.

Провідними галузями промисловості є харчова та м/б і металообробка. м/б і металообробка представлені вир-вом машин і обладнання для с/г та харчової і легкої промисловості, виготовленням друкарських машинок, радіовиробів, підйомно-транспортного устаткування, телеграфної апаратури, телевізорів, фотоприладів, баштових кранів, бурових машин. М\Б і металообробка представлені заводами “Фотоприлад”, “Строммашини”, НВО “Ротор”, спеціального технічного устаткування, телеграфної апаратури тощо.

Підприємства хімічної промисловості, що зосереджені в Черкаській обл, виробляють азотні добрива, хім волокна та реактиви. В Черкасах працюють потужні підприємства хімії: виробничі об?єднання “Азот”, “Хімволокно”, завод хім реактивів та побутової хімії “Аврора”.

Працюють Завалівський графітовий комбінат, а також заводи чистих металів у Світловодську і Побузький нікелевий.

До галузей легкої промисловості належать швейна, трикотажна, шкіряна, взуттєва. Тут випускають шовкові тканини, гігроскопічну вату, художні вироби.

Серед підприємств харчової промисловості – консервний, м?ясний, хлібний комбінати, цукрорафінадний і молочний заводи, тютюнова фабрика тощо. Незначного розвитку набули деревообробна і меблева галузі.

Меблеву пр-сть представляє ВО “Черкасмеблі”.

Є численні пдприємства будіндустрії. До підприємств будіндустрії належать ВО “Черкасизалізобетон”, заводи стінових матеріалів, великопанельного будинкобудування та ін

< Назад   Вперед >

Содержание


 
© uchebnik-online.com