Перечень учебников

Учебники онлайн

Транспортний комплекс причорноморського економічного району, його значення, галузева структура, основні магістралі, порти

Автономна Республіка Крим, Одеська, Миколаївська і Херсонська адміністративні області.

Вигідне географічне положення, специфіка територіальної організації господарства, природні умови сприяли розвитку в районі морського, залізничного, автомобільного, річкового, трубопровідного та повітряного видів транспорту, які формують єдину транспортну систему і доповнюють один одного.

Найбільше значення не тільки на регіональному, а й на державному рівні має морський транспорт (Азово-Чорноморське і Дунайське пароплавства). На морському узбережжі і на Дунаї розташовано 12 основних торгових портів, з яких найбільші — Іллічівськ, Одеса, Керч, Миколаїв, Херсон, Ізмаїл. Найбільший обсяг пасажиропотоків припадає на порти Чорного моря — Севастополь, Ялту, Євпаторію, Одесу.

Річковий транспорт. У перевезенні вантажів та пасажирів провідне місце належить Дніпровському басейну (1/2 водних шляхів). Найбільшими річковими портами є: Миколаївський, Херсонський, Ново-Каховський, Гола Пристань, Ізмаїльський, Бєлгород-Дністровський.Важливе значення, особливо для міжнародних зв'язків, має судноплавство по Дунаю. Судноплавство здійснюється також по річках Південний Буг та Дністер.

Автомобільний транспорт. Загальна довжина автомобільних шляхів по території Основні автомобільні шляхи державного та міжнародного значення: Миколаїв—Одеса—Кишинів, Миколаїв—Херсон—Сімферополь, Миколаїв—Кіровоград, Миколаїв—Кривий Ріг, Рені— Ростов-на-Дону, Одеса—Ізмаїл.

У Криму діє єдина в країні міжміська тролейбусна лінія Сімферополь—Ялта.

Трубопровідний транспорт. За винятком газопроводів Глібівка— Сімферополь—Севастополь і Джанкой—Сімферополь, усі інші газопроводи району починаються за його межами. Через район проходить транзитний газопровід Шебелинка (Харківська обл.) — Дніпропетровськ — Одеса—Кишинів з відгалуджен-ням через Снігурівку до Одеси. Газо- та нафтопроводи України з'єднані відповідно між собою і всі разом є частиною транс'європейської системи.

Через Причорноморський економічний район проходять частини таких транспортних коридорів: Балтійське море — Чорне море (Гданськ — порти Чорного моря); Євро-Азіатський. Іллічівськ (поромна переправа через Чорне море) — Грузія—Азербайджан (поромна переправа через Каспійське море) — Туркменія. У рамках Чорноморського Економічного Співробітництва створено транспортний коридор, який проходить через причорноморські країни

< Назад   Вперед >

Содержание


 
© uchebnik-online.com