Перечень учебников

Учебники онлайн

B. ПРАВОВІ ЗАСАДИ

Хоча середовища ЗМІ стосується Конституція України та низка законів , основні правові засади щодо виборів викладено у законі про парламентські вибори. Закон про парламентські вибори вимагає „рівн[ого] та неупереджен[ого] ставлення[…] засобів масової інформації до кандидатів у депутати, партій (блоків) - суб'єктів виборчого процесу”. Він також забезпечує деталізоване нормативне підґрунтя діяльності електронних та друкованих ЗМІ під час передвиборчої кампанії, визначаючи, зокрема, обсяги безкоштовного та оплачуваного рекламного політичного мовлення та друкованих площ для всіх кандидатів на умовах “забезпечення рівних можливостей” . Втім, у законі не обумовлено офіційний початок кампанії для ЗМІ, що дає змогу політичним силам починати кампанію індивідуально відповідно до дати реєстрації в ЦВК.

Шляхом проведення жеребкування 27 січня ц.р. ЦВК розподілила безкоштовний ефірний час на державних каналах телерадіомовлення (відповідно, на УТ-1 та УР-1), та друковані площі у державних друкованих ЗМІ (“Урядовому кур’єрі” та “Голосі України”). Всі зареєстровані партії та блоки могли використати для своєї політичної по одній годині ефірного часу на державних каналах телебачення та радіо, а також 7.800 знаків у державних газетах .

На продовження ініціативи Координатора проектів ОБСЄ в Україні, на основі рекомендацій ОБСЄ/БДІПЛ та Венеціанської Комісії та спільних обговорень з ЦВК та Національною радою з питань телебачення і радіомовлення, 6 лютого було створено Експертну раду з питань ЗМІ. Цей незалежний консультативний орган, що складається з представників визнаних національних громадських та професійних організацій у сфері ЗМІ, відіграв позитивну роль у сприянні забезпечення дотримання ЗМІ, особливо регіональними, вимог законодавства.

< Назад   Вперед >

Содержание


 
© uchebnik-online.com