Перечень учебников

Учебники онлайн

Металургійний комплекс Придніпровського економічного району, передумови його розвитку, особливості розміщення та основні центри

Район охоплює Дніпропетровську ,Запорізьку та Кіровоградську області.

Чорна металургія одна з провідних галузей промисловості Придніпров’я. Формування потужного металургійного комплексу зумовлено низкою передумов. Головним з них є ринок чорних металів, багата сировинна база, наявність прісної води.

За виробництвом чорних металів район посідає перше місце в країні. Тут виник цикл виробництв, що складається з добування коксівного вугілля (Західний Донбас), залізної і марганцевої руд, нерудної сировини, виробництва коксу, вогнетривів, чавуну, сталі, сплавів, прокату.

У структурі металургії значну перевагу має чорна метет-я.

Основним чинником розміщення є близькість до джерел сировини (Криворізький залізорудний басейн, Білозерський район, Нікопольський та Токмацький марганцеворудні басейни). Основними центрами чорної металургії і працюючої з нею в комплексі коксохімії є Дніпропетровськ, Кривий Ріг, Дніпродзержинськ, Запоріжжя, Новомосковськ, Нікополь. Чорна металургія представлена потужними заводами “Запоріжсталь” та електрометалургійним “Дніпроспецсталь”, феросплавним заводом і заводом вогнетривів.

Кольорова металургія представлена виробництвом алюмінію, магнію і титану (Запоріжжя),значно поступається чорній. До кольорової металургії належать Дніпровський алюмінієвий завод і Запорізький титаномагнієвий комбінат. Основним чинником розміщення є енергетичний (Запорізькі ГЕС, ТЕС і АЕС).

< Назад   Вперед >

Содержание


 
© uchebnik-online.com