Перечень учебников

Учебники онлайн

Агропромисловий комплекс Придніпровського економічного району, основні галузі та особливості їхнього розміщення

Район охоплює Дніпропетровську ,Запорізьку та Кіровоградську області.

АПК р-ну включає до свого складу галузі, що забезпечують АПК засобами в-ва, с/г і харчову промисловість.

Перша з названих сфер включає, в основному, тракторне і с/г машинобудування, машинобудування для харчової і комбікормової промисловості.

У галузевій структурі харчової промисловості виділяються олійно-жирова, хлібопекарська, борошномельно-круп’яна, м’ясна й молочна галузі промисловості.

Основу АПК складає с/г, де зосереджено майже 20 % зайнятих. У територіальному поділі праці ця галузь спеціалізується на виробництві продукції рослинництва, зокрема зернових (пшениці, кукурудзи, ячменю, проса), що є основною галуззю спеціалізації землеробства, вирощуванні технічних (соняшнику, цукрових буряків), овочевих культур. Основними галузями спеціалізації тваринництва є молочно-м’ясне скотарство, свинарство і птахівництво.

Специфіка розміщення даних галузей та спеціалізації АПК ПРиднЕР пов’язані, в першу чергу, з кліматичними умовами, які склалися в даній місцевості. Зміни в галузевій структурі с/г хоча й призвели до поглиблення його спеціалізації на виробництві рослинництва, зокрема зернових, проте не змогли змінити основних тенденцій, які зумовлені природно-економічними передумовами господарювання

< Назад   Вперед >

Содержание


 
© uchebnik-online.com