Перечень учебников

Учебники онлайн

Центральний економічний район, його роль в економіці України, галузі спеціалізації та особливості їхнього розміщення.

Район охоплює територію Черкаської і Київської областей.

Енергетичною основою розвитку госп-ва р-ну є його ПЕК. Він представлений добуванням бурого вугілля у Ватутіному та Олександрії, торфу – в Черкаській області, невеликими тепловими елекстростанціями. Виробляють електроенергію Кременчуцька і Канівська ГЕС, Трипільська ТЕС.

Провідними галузями промисловості є харчова та м/б і металообробка. м/б і металообробка представлені вир-вом машин і обладнання для с/г та харчової і легкої промисловості, виготовленням друкарських машинок, радіовиробів, підйомно-транспортного устаткування, телеграфної апаратури, телевізорів, фотоприладів, баштових кранів, бурових машин.

Підприємства хімічної промисловості, що зосереджені в Черкаській обл, виробляють азотні добрива, хім волокна та реактиви.

Працюють Завалівський графітовий комбінат, а також заводи чистих металів у Світловодську і Побузький нікелевий.

До галузей легкої промисловості належать швейна, трикотажна, шкіряна, взуттєва. Тут випускають шовкові тканини, гігроскопічну вату, художні вироби.

Незначного розвитку набули деревообробна і меблева галузі. Є численні підприємства будіндустрії.

У районі добре розвинутий АПК, який базується на багатогалузевому с/г. Рослинництво посідає перше місце в р-ні. Тут вирощують озиму пшеницю, ярий ячмінь, кукурудзу. Серед технічних культур – цукрові буряки, соняшник, ефіроолійні культури, коноплі, коріандр. Розвинуті овочівництво і садівництво. Провідними галузями тваринництва є скотарство і свинарство, допоміжними – вівчарство, птахівництво, шовківництво, кролівництво і ставкове рибництво. Скотарство має молочно-м?ясний напрям. У р-ні розвинуті майже всі галузі харчової промисловості. Домінуюча роль належить цукровій, особливо в Черкаській обл, де працює 24 цукрових заводи. Є багато підприємств молочної, маслосироробної та м?ясної галузей промисловості. Розвиваються борошномельно-круп?яна, ефіроолійна, спиртова, кондитерська та ін галузі.

Провідними видами транспорту є залізничний та автобусний. Важливе місце посідає повітряний транспорт та його найб центр –Київ. Основними залізничними вузлами є: імені Т.Г.Шевченка, Черкаси, Христинівка, Цвіткове у Черкаській області; Ірпінь, Біличі, Ворзель – у київській. Розвинутий водний транспорт. Основні порти – Київ, Черкаси і Світловодськ. Промислові вузли району – Київський,Черкаський та Уманський.

Умань – значний туристичний центр України. Головним об?єктом туризму є всесвітньо відомий дендропарк “Софіївка”.

Однією з проблем Центр р-ну є низький рівень його промислового розвитку. Окремі частини р-ну, зокрема Черкаська та Київська обл, виявилися радіаційно забрудненими внаслідок катастрофи на ЧАЕС. Проблему р-ну складає також ерозія грунтів. Є і в р-ні проблеми щодо раціонального викор трудових ресурсів

< Назад   Вперед >

Содержание


 
© uchebnik-online.com