Перечень учебников

Учебники онлайн

Короткі висновки

1. У країнах СНД поряд із загальними рисами — інтенсивним становленням владних структур і перманентною економічною кризою, з якої ці держави виходять з надмірними зусиллями, є свої відмінності. Кожна держава прагне бути політично незалежною, що зустрічає опір Росії.

2. Практично всі держави на пострадянському просторі (виняток становлять взаємовідносини Росії з Білоруссю і Вірменією) бажають вийти на зв’язки за межі співдружності. Україна поряд із стратегічним партнерством з Росією визначила своїм стратегічним напрямом інтеграцію із Заходом.

3. Молдова прагне нормальних стосунків із Росією і вибудовує дружні взаємовідносини з Румунією.

4. Казахстан, Узбекистан, Киргизстан і Таджикистан створили Центральноазйський Союз. У цих країнах зміцнюється економічна стабільність, поліпшується інвестиційний клімат, члени Союзу здійснюють зважену зовнішню політику тощо.

5. Статус нейтральної держави підтримує Туркменістан.

6. У 2004-2005 рр. під тиском громадянського невдоволення пішли у відставку президенти Грузії, України і Киргизстану. Силові методи для збереження своєї влади застосував Президент Узбекистану.

Найбільш послідовно політику незалежності від Росії проводять країни Балтії, які послідовно прагнули і зрештою стали членами ЄС і НАТО.

< Назад   Вперед >

Содержание


 
© uchebnik-online.com